Tnący Mieczem: Sos BBQ Habanero Chocolate + Żurawina

38,99 

Tnący MIECZEM – drugi z duetu naszych szlachetnych sosów barbecue „Ogniem i Mieczem”. Ostra, choć nieco lżejsza od „Ziejącego OGNIEM” wersja sosu, którego bazę stanowi połączenie wędzonych papryczek Habanero Chocolate (~450 000 SHU) z legendarnym sosem Worcester o niezwykle bogatym wachlarzu aromatów. Dymność w tej kompozycji została skontrowana żurawiną, która nadaje owocowej słodyczy, limonką oraz pomidorami. Użyliśmy tu tylko czekoladowych Habanero, które charakteryzuje wyższa ostrość niż w przypadku czerwonych Habanero. Na naszej skali ostrości sos dostał 3*, ale w subiektywnym odczuciu jest pikantniejszy od innych ostrodziejowych sosów gotowanych w wersji Habanero.

Jako sos BBQ, przeznaczony jest przede wszystkim do najrozmaitszych potraw z grilla, ale równie świetnie spisze się jako dodatek do zapiekanek, wędlin i serów.

Skład: żurawina, pomidory, wędzona papryka Habanero Chocolate, ocet jabłkowy BIO, limonki, sos Worcester (zawiera: ocet spirytusowy,cukier,ocet słodowy,woda,sól,syrop karmelowy,przyprawy [zawiera seler],olej cytrynowy), cukier trzcinowy nierafinowany, melasa z trzciny cukrowej BIO, polska cebula, gorczyca, przyprawy.

Produkt zawiera GORCZYCĘ
Po otwarciu zalecamy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 3 miesięcy.

Na stanie

Odpowiedni dla wegan

Dostawa od 12zł (darmowa od zamówienia powyżej 250zł)